Uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Krzyżanowicach

0

24 września, w samo południe, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia uroczyście oddał do użytku po remoncie Komisariat Policji w Krzyżanowicach.

 

- reklama -

 

 

Na miejscu nie zabrakło starosty raciborskiego, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji oraz przedstawiciele Policji z Czech.

Komisariat Policji w Krzyżanowicach dołączył do ponad 40 obiektów wyremontowanych już w ramach standaryzacji jednostek na terenie całego kraju. W październiku 2013 roku rozpoczęły się prace remontowe budynku komisariatu. Obejmowały one między innymi termoizolację piwnic, ocieplanie całego budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Remont przeszła również strefa wejściowa komisariatu. Remont krzyżanowickiego komisariatu był wykonany zgodnie z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Takiej inwestycji budynek nie przechodził od początku swojego funkcjonowania. Zmieniła się nie tylko kolorystyka, ale i jego otoczenie. Pojawiły się nowe elementy identyfikacji wizualnej – w tym logo i tablice informacyjne. Koszt termomodernizacji obiektu wyniósł 1,4 mln zł.

Wczorajszej uroczystości otwarcia budynku dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, w obecności starosty raciborskiego, przedstawicieli władz samorządów lokalnych oraz Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Pawła Zająca. W czasie przemówienia Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji skierował do zgromadzonych słowa uznania i gratulacje. Podziękował też władzom gminy za wsparcie, a policjantom i pracownikom cywilnym życzył zadowolenia z nowych warunków, w jakich codziennie będą służyć społeczeństwu.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, w swoim przemówieniu podkreślił szczególnie współpracę ze starostwem i gminą. Podziękował też wszystkim za obecność, a policjantom i pracownikom cywilnym dodatkowo za zaangażowanie, niezbędne w czasie całego procesu modernizacji.

 

KPP Racibórz

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here