Zapasy: Ryszard Wolny nie jest już trenerem reprezentacji

0

Złoty medalista IO w Atlancie został odwołany z funkcji trenera kadry zapaśników. Powód? Kiepskie wyniki ekipy na Mistrzostwach Europy w Baku i Świata w Las Vegas oraz brak kwalifikacji olimpijskich.

Choć zarówno trener kadry Ryszard Wolny (pierwszy z lewej), jak i prezes polskich zapasów Grzegorz Pieronkiewicz (pierwszy z prawej) związani są z Raciborzem, wobec kiepskich wyników polskich klasyków obyło się bez sentymentów.
 
 ——————————————————–

 

- reklama -

 

Ryszard Wolny i Włodzimierz Zawadzki, mistrzowie olimpijscy z Atlanty (1996), nie są już trenerami kadry Polski w zapasach w stylu klasycznym. Polski Związek Zapaśniczy rozpisał konkurs na to stanowisko – donosi serwis Onet.pl.
 

Nasi klasycy słabo wypadli na I Igrzyskach Europejskich w Baku, ale oczywiście dla nich imprezą docelową były mistrzostwa świata w Las Vegas. Stamtąd nie przywieźli jednak żadnego medalu. Mało tego, nie wywalczyli żadnej kwalifikacji olimpijskiej, co przydarzyło się po raz pierwszy od wielu lat – czytamy dalej w portalu.

Polski Związek Zapaśniczy pod wodzą Grzegorza Pieronkiewicza rozpisał konkurs na nowych trenerów kadry. Kandydaci mogą zgłaszać się do 23 października. Sytuacja polskich zapasów jest najgorsza od wielu lat. Igrzyska w Rio de Janeiro.

 

Więcej w Onet.pl

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here