W SP 13 świętowano Dzień Edukacji Narodowej

0

– Nauczyciel to artysta i twórca. To on w dużej mierze kształtuje młodego człowieka – mówiła Bogusława Małek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. – Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione w 1972 roku, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku – przypomnieli na początku historię święta uczniowie szkoły. Później zaprezentowali krótki program artystyczny, który przygotowano z myślą o nauczycielach. To właśnie oni zasiedli na widowni. Były także życzenia i kwiaty.

- reklama -


Dzieci z klasy czwartej wyśpiewały życzenia dla nauczycieli.

 

Zobacz więcej zdjęć – Dzień Nauczyciela w SP 13>> 

Później głos zabrała dyrektor szkoły Bogusława Małek. – Zawód nauczyciela jest jednym z najcięższych zawodów. Nauczyciel to artysta i twórca. Dostają takie oto maluszki i muszą włożyć niesłychaną ilość energii w to, aby w tych dzieciach wskrzesić to co najcenniejsze – mówiła. Pani dyrektor wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Anną Pych złożyły serdeczne życzenia oraz podziękowania zarówno nauczycielom, jak i pozostałym pracownikom szkoły. – Szkołę tworzymy wszyscy. Bez pracowników administracji, pań sprzątaczek, woźnego, kucharek nie byłoby szkoły – dodała pani dyrektor.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to idealna okazja do tego, aby nagrodzić wyróżniających się nauczycieli. Bogusława Małek przyznała nagrody dyrektora szkoły następującym nauczycielom: Dorocie Jańskiej, Zdzisławie Bobyk, Laurze Kiersz, Irenie Procek, Justynie Wydrze, Renacie Muzyk, Małgorzacie Młynarczyk, Joannie Rzepiel, Katarzynie Jasion, Adrzejowi Lipcowi. Nagrody odebrali również sekretarz szkoły, pracownik administracji, szefowa szkolnej kuchni, pomoc kuchenna oraz pan woźny.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here