Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Nasze podwórko 2015”

5

Komisja oceniała podwórka 30 września. Nagrodę główną w konkursie, czyli 50 000 złotych otrzymało podwórko przy ulicy Bosackiej.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk wręczył nagrody w konkursie „Nasze podwórko edycja 2015”. Celem konkursu, który zorganizował raciborski Urząd Miasta było inspirowanie właścicieli nieruchomości do podejmowania czynności zmierzających do zagospodarowania terenów wokół budynków a także zachęcenie wspólnot mieszkaniowych do przejmowania od Gminy Racibórz gruntów przyległych i urządzania przestrzeni wokół budynków zgodnie z wolą i potrzebami mieszkańców. 30 września komisja w pełnym składzie wizytowała i oceniała zgłoszone do konkursu podwórka.

- reklama -

I miejsce w konkursie i nagrodę główną w wysokości 50 000 zł otrzymało podwórko przy ul. Bosackiej nr 37-41a, II miejsce i nagrody w wysokości 30 000 zł w konkursie ex aequo zajęły podwórka przy ul. Dąbrowskiego nr 31-35 i ul. Lwowska nr 3-9a, które uzyskały taką samą ilość punktów. – Mając powyższe na uwadze oraz fakt, iż budżet konkursu opiewał na kwotę 135 000 zł, a konkurs rozstrzygnął się w obrębie jednej kategorii, komisja postanowiła o przyznaniu dwóch równorzędnych drugich nagród w wysokości po 30 000 zł każda – poinformowała Elżbieta Sokołowska, naczelnik Wydziału Nieruchomości Urzędu Miasta Racibórz.

 

Zwycięzcy w konkursie "Nasze podwórko 2015"

 

Do konkursu można było zgłosić podwórka stanowiące współwłasność, oddane we współużytkowanie wieczyste lub pozostające we władaniu uczestników na podstawie umowy dzierżawy bądź użyczenia, na których prace polegające na przebudowie i modernizacji rozpoczęto nie wcześniej niż 1 stycznia 2014 r. i zakończono najpóźniej do dnia złożenia zgłoszenia do konkursu.

/p/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. kochana Karolinko-pozostała kwota p[ozostała w budżecie miasta bo pozostała Karolinko nie wydana i pozostała.Użyłem tyle razy słowo POZOSTAŁA bo tak naiwnie zapytałaś Karolinko ,że spodobało Mi się słowo”POZOSTAŁA’pozostała myśl,pozostała droga,pozostała pamięć

  2. Fajnie, że przynajmniej w taki sposób Gmina pomaga wspólnotom w zagospodarowaniu terenów, które chyba wcześniej do nich nie należały. Wydali swoje pieniądze na coś co wcześniej leżało chyba po stronie miasta.
    Bardzo podoba mi się Bosacka, ale Dąbrowskiego tez niezłe. Szkoda tylko, że na tym ostatnim nie zrobiono lepszego zagospodarowania terenów zielonych, ale miejsca dla samochodów to chyba mają na każde mieszkanie.
    Lwowska za to jest też fajnie zrobiona, ale chyba tez terenu nie mieli za dużo. Szkoda że tej drogi tam sobie nie zrobili.
    Zarządca tych nieruchomości to chyba jest ten sam, bo innych na zdjęciu nie widziałem. Gratulacje również dla niego. Taki zarządca to skarb.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here