Elektrownia słoneczna z dofinansowaniem Funduszu

0

Elektrownia fotowoltaiczna, która powstała na Górze Żar w województwie śląskim, to najwyżej położona tego typu instalacja w Polsce.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansował budowę elektrowni fotowoltaicznej na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Inwestorem jest PGE Polska Grupa Energetyczna. To innowacyjny projekt PGE. Elektrownia ta jest bowiem pierwszą elektrownią fotowoltaiczną należącą do spółki. Powstała na wysokości 740 m n.p.m., co sprawia, że jest to najwyżej położona elektrownia słoneczna w całej Polsce. Składa się ona z 2400 paneli, które łącznie dają moc 0,6 MW. – Ze względu na położenie, elektrownia chroniona jest specjalną instalacją odgromową składającą się z 200 masztów o wysokości 4 m każdy. Zakładana roczna produkcja energii w elektrowni fotowoltaicznej PGE kształtować się będzie na poziomie co najmniej 550 MWh brutto – informuje Polska Grupa Energetyczna.

- reklama -

 

 

 

Budowa elektrowni kosztowała 2,8 mln zł. PGE pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 624 tys zł. Kwota ta stanowi 24 proc. kosztów kwalifikowanych. Oficjalne otwarcie instalacji fotowoltaicznej w Międzybrodziu Żywieckim odbyło się 14 października.

/p/

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here