
W ramach cyklu wycieczek „Papieskim szlakiem”, który organizowany jest z okazji obchodów 10-lecia nadania imienia Jana Pawła II gimnazjum w Kornowacu, odbyły się już dwie wycieczki szkolne.

Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu wraz z organizatorką wycieczek p. Katarzyną Franicą pojechali do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl „Romeo i Julia”. W ramach cyklu wycieczek „Papieskim szlakiem”, który organizowany jest z okazji obchodów 10-lecia nadania imienia Jana Pawła II gimnazjum w Kornowacu, odbyły się już dwie wycieczki szkolne.

Dnia 21 października br. uczniowie klas 2a i 2b gimnazjum w Kornowacu wraz z panią Katarzyną Franicą przybyli do Krakowa, gdzie oglądali spektakl teatralny, trawestację „Romea i Julii” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego. Wisienką na torcie wycieczki było spotkanie z p. Adamem Bujakiem – fotografem papieskim, autorem ponad 130 albumów fotograficznych, który współpracuje z krakowskim wydawnictwem „Biały Kruk”. W najbliższym czasie planuje się kolejną wycieczkę z klasami 3a i 3b, tym razem do Oświęcimia.
/MA/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu [ZDJĘCIA] Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/pttk-raciborz-wieden-1.jpg)

![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)

![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)




