Klimatyczny jazz w RCK. Wystąpi Charli Green i „Puma” Piasec

0

8 listopada o godz. 17:00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury prawdziwa gratka dla miłośników jazzu i nie tylko. Dla raciborskiej publiczności wystąpi  trębacz Charli Green i Krzysztof "Puma" Piasecki.

Amerykań„ski trębacz, kompozytor i aranżer, współ‚pracownik Dextera Gordona, Bena Webstera, Arta Taylora i Lou Genetta, wystą…pi z towarzyszeniem formacji, która łączy ze sobą… różne bieguny muzycznych doznań„ a jazzowe frazy i swingują…ca pulsacja przewija się z rockową… energią…, funkowym groovem i bluesową… siłą… przekazu.

- reklama -

Zobacz fragment koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=68NDbozO8Nc .

 

Charli Green urodził‚ się™ i dorastał‚ w Memphis USA. Współ‚pracował‚ z najwię™kszymi muzykami jazzowymi, a obecnie pracuje ze własną… orkiestrą… The Charli Green Big Band, dla której komponuje, aranżuje i dyryguje.

Zespół‚ 4 SET to wyją…tkowy kwartet podparty wiedzą… i doś›wiadczeniem lidera z dodatkiem sił‚y i werwy mł‚odszej cześ›ci bandu. Wyją…tkowe kompozycje z jednej strony uspokajaja… i wprawiają… w wyją…tkowy nastrój z drugiej wyrywają… z siedzeń„ z elektryczną siłą….

Krzysztof Puma Piasecki  kompozytor, aranżer, pedagog i jeden  z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Laureat Mię™dzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego koncerty cieszą… się uznaniem zarówno w Polsce jak i za granicą…. Wystę™pował‚ między innymi z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Hanną… Banaszak, Krystyną… Proń„ko, Grażyną… Łobaszewską…, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysł‚owskim i innymi.

Koncert już 8 listopada o godz. 17:00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21.  Bilety w cenie 20 zł‚ do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane są… karty "Senior 60+" i "Rodzina+".

fot. www.sok.sokolowpodl.pl

/publ.d/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here