Czardasz i Błękitna Rapsodia inaczej wkrótce w RCK

0

Wyjątkowy program, niecodzienne aranżacje i wspaniali wykonawcy. Big Silesian Band i Woytek Mrozek na scenie Raciborskiego Centrum Kultury.

Tego wydarzenia nie mogą przegapić miłośnicy muzyki klasycznej. Ale to koncert właściwie dla wszystkich, bo klasyka zabrzmi w zupełnie wyjątkowych jazzowo-funkowo-rockowych aranżacjach. 14 listopada o godz. 18.00 będzie można usłyszeć, m.in. Czardasza, Taniec z szablami, czy Błękitną Rapsodię.  

- reklama -

Woytek Mrozek należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów. Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Koncertuje na całym świecie. Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi, a także artystami, m.in.: Krzesimirem Dębskim, Nigelem Kennedym, czy Ewą Bem.

 

 

Na scenie wystąpi także Piotr Salata – wokalista, który zachwycił publiczność i jury programu "The Voice of Poland". Ma zjawiskową barwę głosu i wyjątkową wrażliwość artystyczną.

Artystom towarzyszyć będzie Big Silesian Band. Specjalnością muzyków jest wszechstronność. Wykonują aranżacje największych przebojów muzyki rozrywkowej, musicalowej, filmowej i tanecznej. Współpracują z gwiazdami polskiej estrady, m.in. Waldemarem Malickim, Krzysztofem Kiljańskim, Ewą Bem. Szerokiemu gronu publiczności zespół dał się poznać podczas IV edycji popularnego show telewizji TVN "Mam talent", w którym zawędrował aż do półfinału. Są obecnie jedyną w Polsce orkiestrą koncertującą ze Zbigniewem Wodeckim.

Koncert "Klasyka inaczej" 14 listopada o godz. 18:00 w sali widowiskowej RCK (ul. Chopina 21). Bilety w cenie 30 zł. Zniżki dla uczniów i studentów – bilety w cenie 15 zł. honorowane także karty "Senior 60+" i "Rodzina+".

/rck, publ.p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here