Zespoły „Źródła” zdobyły taneczne Oscary

1

W dniach 14- 15 listopada 2015 w Hali Widowiskowo- Sportowej Azoty w Kędzierzynie – Koźlu odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca "Taneczne Oscary 2015".

 

- reklama -

 

 

Racibórz reprezentowały zespoły „ Tęcza I”,  „ Tęcza II” i „ Tęczowe Mamy” ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „ Źródło”.

W kategorii zespołów show- dance od 12 – 15 lat zespół „ Tęcza II” zaprezentował układ „ Spiderman”, za który otrzymał III miejsce.

W kategorii zespołów show- dance powyżej 15 lat zespół „ Tęcza I” zatańczył układ „Gladiator”, który zdobył najwyższą punktację, a tym samym I miejsce i statuetkę „Taneczny Oscar 2015”!

W grupie zespołów powyżej 30 lat „ Tęczowe Mamy” oczarowały publiczność i jury układem „ Cyganki”, który również przyniósł im I miejsce i tytuł „ Taneczny Oscar 2015”.

Choreografem wszystkich zespołów jest Aldona Krupa – Gawron, w próbach Tęczy II pomaga jej Anna Piątek, zaś w szlifowaniu umiejętności Tęczowych Mam może liczyć na pomoc Agnieszki Winczakiewicz.  Partie solowe i główne role w poszczególnych układach tańczyły: Oliwia Stroka, Julia Koterba, Daria Mucha i Anna Piątek.

 

publ. /ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here