Jak często mają być odbierane odpady segregowane z posesji?

0

Czy odbieranie odpadów segregowanych, plastików, szkła i makulatury, raz w miesiącu to nie za mało? – Może warto zastanowić się nad zbiórką co dwa tygodnie – proponuje Michał Fita.

 

- reklama -

Wielu raciborzan, mieszkańców domków jednorodzinnych, skarży się na zbyt małą częstotliwość odbioru odpadów segregowanych. Plastiki, szkło i makulatura w kolorowych workach odbierane są z posesji raz w miesiącu. To w opinii wielu zbyt mało, gdyż worki pełne odpadów zalegają po piwnicach i garażach. Problem ten zasygnalizował podczas ostatniej sesji rady miasta Michał Fita, pytając wiceprezydenta, czy nie dałoby się tak zorganizować zbiórki, aby odbierać worki 2 razy w miesiącu. – Często samochód i tak przyjeżdża dwa razy w to samo miejsce tego samego dnia, bo jest zbyt mały aby wziąć wszystko na raz. Gdyby zbiórka odbywała się co dwa tygodnie, nie wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami paliwa – argumentował radny.

Nieco inaczej widzi to wiceprezydent Krzyżek. Firma organizująca zbiórkę mogłaby zmienić harmonogram. To tylko kwestia odpowiedniej umowy i zapisów przetargu. Niemniej jednak nie jest powiedziane, że nie zażyczyłaby sobie za to dodatkowych kosztów. Niemniej jednak obiecał rozważyć kwestię.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here