
W niedzielę 6 grudnia po Mszy św. popołudniowej dla dzieci do kościoła przybył św. Mikołaj w towarzystwie aniołków.

Powitany przez proboszcza ks. dziekana Adriana Bombelka mówił dzieciom o obowiązkach codziennej modlitwy, wykonywania poleceń rodziców i nauczycieli, pomagania innym, spełnianiu dobrych uczynków i miłości do swoich bliźnich. Obecni – jak co roku na tym spotkaniu – przedstawiciele raciborskich motocyklistów złożyli życzenia ks. proboszczowi z okazji mianowania Go za zgodą ks. bpa Andrzeja Czai kapelanem i opiekunem kościelnym tej licznej już grupy zmotoryzowanych. Spora rzesza dzieci na zakończenie spotkania otrzymała od św. Mikołaja słodkie podarunki.
Trzeba dodać, że oprawę muzyczną Eucharystii i spotkania poprowadziła schola dziecięca z organistą P. Fulneczkiem.
- reklama -
K.N.
- reklama -




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)












![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







W tej parafii św. Mikołaja dużo się dzieje. Już na początku stycznia 2016 koncert kolęd i Pastgorałek w aranżacji Państwa Biskup z czołowymi wokalistami w roli głównej. To też chyba wielka zasługa obecnego proboszcza – dziekana dekanatu, otwarttego na wszelkie nowe formy ewangelizacji.
Proboszcz i wikarzy są bardzo aktywni. Nie brak im pomysłów.