Sukces redaktorów raciborskiego SMS-u

0

10 grudnia uczniowie ZSOMS w Raciborzu, reprezentujący szkolną gazetkę SMS Magazyn, zwyciężyli w kolejnej edycji Wojewódzkiego Przeglądu Pism Uczniowskich.

Reprezentacja gazetki "SMS Magazyn" w składzie: Ewa Pytlik – redaktor naczelna, Emilia Ploch – zastępca redaktor naczelnej, Kacper Haręzga oraz Radosław Wolnik wraz z opiekunem Katarzyną Ochwat-Tomaszewską wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Pism Uczniowskich, który – jak co roku – już od 9 lat odbywa się w X Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach.

- reklama -

 

Redaktorzy gazetki mieli spore apetyty, ponieważ w ubiegłorocznej edycji  szkolny magazyn zajął II miejsce.  Jadąc na Przegląd, uczniowie mieli nadzieję, że powtórzą  sukces, ale spotkała ich miła niespodzianka – odnieśli jeszcze większy. Wygrali ten konkurs! Młodzież zaprezentowała się doskonale w kilku zadaniach.

Pierwszym była prezentacja osiągnięć i historii pisma pozostałym redakcjom oraz odpowiedzi na zadawane przez nich pytania dotyczące zdjęć, tematów, które poruszano w gazecie itp.

To zadanie wykonywało dwoje redaktorów, natomiast pozostała dwójka zajęła się oceną gazetek innych uczestników konkursu. W kolejnym zadaniu profesjonalne jury, złożone z dziennikarzy,  które już wcześniej miało okazję zapoznać się z gazetką i przyznawało punkty za jej szatę graficzną, trafny dobór tematów, ogólny wyraz artystyczny magazynu,  w dniu konkursu  zadawało po 1 pytaniu  każdej z  redakcji.Po zliczeniu punktów za te trzy konkurencje przyznano gazetce I miejsce.

Źródło: ZSOMS w Raciborzu

 

Fot. ZSOMS

 

publ. /ma/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here