Bombki i aniołki w bibliotece

0

W grudniu, w natłoku przedświątecznych przygotowań, warto było odwiedzić raciborską bibliotekę, by kreatywnie spędzić popołudnie. A przy okazji "wyczarować" oryginalną ozdobę bożonarodzeniową.

Tak było między innymi w przypadku uczestników Warsztatów z Wyobraźnią w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, którzy w trakcie spotkania ozdabiali gipsowe odlewy aniołków.

– Powstałe w trakcie warsztatów anioły zawisną teraz na naszych choinkach albo posłużą jako wyjątkowy, bo wykonany własnoręcznie prezent – mówi Dominika Jabrzyk-Sztuka  z raciborskiej biblioteki, która zasiadła z uczestniczkami przy wspólnym, twórczym stole.

 

- reklama -

Z kolei działający na Ostrogu Klub Przyjaciół Biblioteki zaprosił swoich czytelników na warsztaty artystyczne z ozdabiania bombek ze styropianu.
– Żeby stworzyć własną bombkę nie jest potrzebny wielki talent, a jedynie ciekawy pomysł i niezbędne materiały – mówi Jolanta Sienkiewicz, kierownik biblioteki na Ostrogu.
Spotkanie upłynęło w miłej i świątecznej już atmosferze, przy dźwiękach kolęd i wspaniałym serniku upieczonym przez jedną z klubowiczek oraz innych słodkościach. Podczas twórczej pracy uczestniczki omówiły także plany Klubu na przyszły rok.

Zarówno Warsztaty z Wyobraźnią, jak i spotkania Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu będą kontynuowane w przyszłym roku.

Szczegóły już wkrótce na www.biblrac.pl.

 
Źródło: MiPBP w Raciborzu
 
publ. /ma/
 
 
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here