Rozstrzygnięty konkurs „Bezpieczne rolnictwo…”

0

41 laureatów etapu szkolnego uczestniczyło we wtorek 15 grudnia w finale konkursu "Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego"

Celem konkursu, który już po raz ósmy został zorganizowany w ramach działalności Powiatowej Komisji ds. BHP w Rolnictwie, jest propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz ochrony środowiska wśród młodzieży gimnazjalnej. Konkurs nie jest jednorazowym działaniem. To systematyczne i stałe przedsięwzięcie, które mobilizuje do zgłębiania i utrwalania zdobytej wiedzy.
 
Najlepszym w kategorii indywidualnej okazał się Bartosz Cholewa z Gimnazjum w Chałupkach. Szkoła ta zwyciężyła także w kategorii drużynowej.

Patronat nad kolejną już edycją konkursu objął starosta raciborski. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z: bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, ubezpieczeń społecznych rolników, ochrony środowiska i działalności Śląskiej Izby Rolniczej. Test składał się z 40 pytań. Tym razem liczył się również czas oddania testu. W tegorocznej edycji wzięło udział 303 gimnazjalistów, natomiast we wszystkich dotychczasowych edycjach ponad 2500 uczniów.

Konkurs zorganizowali: Powiat Raciborski, Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Raciborzu, Śląska Izba Rolnicza.

- reklama -

Wyniki w kategorii indywidualnej:
I miejsce – Bartosz Cholewa z Gimnazjum w Chałupkach
II miejsce – Dawid Krakowczyk z Gimnazjum w Krzyżanowicach
III miejsce – Anna Pośpiech z Gimnazjum w Krzanowicach
IV miejsce – Dawid Bugla z Gimnazjum w Raciborzu
V miejsce – Sebastian Mańczyk z Gimnazjum w Bieńkowicach
VI miejsce – Piotr Krolik z Gimnazjum w Kornowacu
VII miejsce – Mateusz Błachut z Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
VIII miejsce – Dawid Buba z Gimnazjum w Tworkowie
IX miejsce – Katarzyna Heisig z Gimnazjum w Nędzy
X miejsce – Dorota Himel z Gimnazjum w Krzanowicach
XI miejsce – Mateusz Bilik z Gimnazjum w Chałupkach
XII miejsce – Krzysztof Piskała z Gimnazjum w Bieńkowicach

Wyniki w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum w Chałupkach
II miejsce – Gimnazjum w Krzanowicach
III miejsce – Gimnazjum w Bieńkowicach

Finaliści w kategorii indywidualnej etapu powiatowego otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i upominki promocyjne, natomiast trzy najlepsze gimnazja pamiątkowe dyplomy. Nagrody i upominki w tegorocznej VIII edycji konkursu ufundowali: Bank Spółdzielczy w Raciborzu, PPHU "ELIKOR", Firma „AgroFun” w Raciborzu, Zrzeszenie Plantatorów Roślin Okopowych w Raciborzu, Bank BGŻ BNP Paribas w Raciborzu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

publ. /ma/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here