
W roku 2016 więcej raciborzan będzie mogło ubiegać się o mieszkanie z mieszkaniowego zasobu Miasta Racibórz.
W celu zwiększenia dostępności do wynajęcia lokali z mieszkaniowego zasobu gminy zmieniona została Uchwała Nr XLIII/619/2014 Rady Miasta Racibórz z dnia 24 września 2014 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Racibórz.
Między innymi podniesione zostały progi dochodowe kwalifikujące do wynajęcia lokalu, a także umożliwiono wynajęcie lokali na czas trwania stosunku pracy na terenie Miasta Racibórz. Dzięki tym zmianom został poszerzony krąg osób uprawnionych do wynajęcia lokalu.
11 grudnia 2015 r. odbyło się posiedzenie Społecznej Komisji Mieszkaniowej, przedmiotem którego było zaopiniowanie przez Komisję projektu wykazu osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Racibórz w 2016 r.
Na projekcie wykazu osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Racibórz w 2016 r. uwzględnionych jest 170 wnioskodawców:
– do lokalu mieszkalnego – 101 wnioskodawców,
– do lokalu socjalnego – 69 wnioskodawców.
Przedstawione zostało również sprawozdanie z realizacji złożonych wniosków o wynajęcie lokalu. W 2015 r. uprawnionych do wynajęcia lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Racibórz było 197 wnioskodawców, w tym:
– do lokalu mieszkalnego – 112 wnioskodawców,
– do lokalu socjalnego – 85 wnioskodawców.
W 2015 (wg stanu na dzień 30.11.15 r.) zostało wydanych 55 skierowań do zawarcia umowy najmu wolnych lokali, w tym:
– 40 skierowań do lokali mieszkalnych (11 wyremontowanych i 29 do remontu),
– 15 skierowań do lokali socjalnych.
Źródło: Urząd Miasta Racibórz
publ. /ma/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








