Klub „Atlantyda” wystąpił w kościele Matki Bożej

1

Kolędy te znane i mniej znane zabrzmiały w kościele pw. Matki Bożej za sprawą Klubu Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej "Atlantyda", który na co dzień działa w RCK-u.

W kościele zaprezentowali się zarówno młodzi artyści na stałe związani z "Atlantydą", jak i zaproszeni do występu goście. Nie mogło zabraknąć takich pieśni, jak: „W żłobie leży”, „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”, „Hej w Dzień Narodzenia”, „Bóg się rodzi”, „Cicho, cicho Pastuszkowie” czy „Pójdźmy za Gwiazdą”.

- reklama -

 – Kolędy może czasem o innej melodii i w zmienionej interpretacji, ale najważniejsze, że wszystkie na chwałę Pana Boga – mówiła przed koncertem prowadząca zespół Irena Hlubek. – Mamy bożonarodzeniowy czas, no więc gdzie śpiewać kolędy najlepiej, najlepiej właśnie w kościele.  Atlantyda jeszcze nie występowała w kościele Matki Bożej, także stąd pomysł, żeby właśnie tutaj zaśpiewać – mówiła dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Joanna Maksym-Benczew.

Młodzi artyści w świątecznym repertuarze czuli się bardzo dobrze. – Atmosfera i czas sprzyja takiemu repertuarowi, nadal świętujemy, bo trwa oktawa, a myślę, że każdy lubi kolędować, szczególnie my, którzy gdzieś tam gramy, śpiewamy. Ja z chęcią tutaj wystąpię – mówiła Patrycja Zajda. – Bardzo lubię kolędować, to jest kolejny sposób na to, żeby chwalić Pana. Mamy bardzo ciekawych muzyków, więc też fajnie – dodała Magda Hołyk.  

 

W koncercie wzięli udział również muzycy występujący z "Atlantydą" gościnnie.
– Atlantyda to różnorodność głosów, dźwięków, zawsze to ciekawe wydarzenie, nie tylko w momencie, kiedy się występuje, gra, ale też, kiedy się po prostu słucha innych – mówił Jakub Osiecki. – Lubię szczególnie nasze rodzime kolędy. Są piękne, dzisiaj też pewnie kilka ładnych zagramy – dodał Paweł Piec.

Koncert był kolejną dobrą okazją, by "Atlantydy" posłuchać i kto wie, może podjąć decyzję o dołączeniu do grupy. – Usilnie szukamy instrumentalistów, szczególnie gitarzystów i pianistów. Zapraszamy bardzo serdecznie młodych ludzi, odważnych, twórczych, którzy lubią akompaniować, a może czasami śpiewać – mówiła Irena Hlubek. Chętni powinni się zgłaszać do Raciborskiego Centrum Kultury. Próby odbywają się w piątki od godz. 15:15 w sali 105 przy ul. Chopina 21.

W marcu "Atlantyda" będzie obchodzić swój okrągły jubileusz 20-lecia działalności.

 

Źródło: RCK

publ. /ma/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here