
W świetlicy środowiskowej RCK-u w Brzeziu będzie można nauczyć się m.in.: sutaszu, makramy, beadingu i innych rękodzielniczych technik. Od 30 stycznia ruszają zajęcia dla pań, a od 1 lutego dla dzieci.

Spotkania dla pań odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty w godz. od 15:00 – 19:00 (pierwsze – 30 stycznia). W programie różne techniki zdobienia i wytwarzania przedmiotów codziennego użytku i biżuterii ze sznurków, koralików, masy solnej czy filcu. Można będzie nauczyć się takich sztuk, jak decoupage, haft koralikowy, sutasz, beading i makrama (czyli artystyczne wiązanie sznurków bez użycia igieł czy szydełka). Prowadząca warsztaty Agnieszka Patalong jest otwarta na pomysły uczestniczek – zaprasza wszystkie panie nie tylko chcące się czegoś nauczyć, ale także te, które mogą nauczyć czegoś interesującego innych. Do udziału zachęca osoby umiejące szyć. Koszt to 30 zł za osobę (w tym zakup materiałów).

„Cudotwórnia”, czyli kreatywne zajęcia dla dzieci i młodzieży o podobnym programie co spotkania dla pań, będą miały miejsce częściej – w każdy poniedziałek, środę i piątek od 15:00 do 17:00. W tym wypadku opłata jest dobrowolna i wynosi 5 zł za miesiąc za dziecko. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 lutego.
Prowadząca nie przyjęła żadnych ograniczeń wiekowych, zarówno dla pań, jak i dla dzieci.
Miejsce: świetlica środowiskowa RCK
Racibórz – Brzezie, ul. Kapitana Myśliwca 9/2b
Źródło: RCK
publ. /ma/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Delegacja z Nowej Rudy z wizytą studyjną w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Delegacja z Nowej Rudy z wizytą studyjną w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/rck-wizyta-studyjna.jpg)
![Raciborska biblioteka rozpoczęła rok koncertem muzyki żydowskiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/zachor-spotkanie-noworoczne.jpg)

