
Wczoraj raciborscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista został zatrzymany przez mundurowych z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach, którzy ujawnili pijanego cyklistę.
Nietrzeźwy mężczyzna to 32-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który po przebadaniu na alkomacie w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Do kontroli drogowej rowerzysta został zatrzymani przez stróży prawa w związku ze stylem jakim się poruszał rowerem, który ewidentnie wskazywał na to , iż osoba ta jest po spożyciu alkoholu.
Ponownie APELUJEMY do wszystkich kierujących niezależnie od rodzaju pojazdu by po spożyciu alkoholu Nigdy nie siadać za kierownicę roweru, motoroweru, samochodu czy innego pojazdu. Pamiętajmy jazda na podwójnym gazie jest niebezpieczna i zagraża życiu i zdrowiu nie tylko samemu kierowcy , który porusza się pod wpływem alkoholu ale też jest niebezpieczna dla innych użytkowników dróg.
KPP w Raciborzu
publ. /ic/




![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











