
Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek czy Roszpunka… o przygodach bohaterów baśni braci Grimm czytają dzieci i dorośli na całym świecie. Czas na konkurs plastyczny!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym pod hasłem „Baśnie braci Grimm”. Tematem konkursu jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami baśni braci Grimm.
– W zabawie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Dla dzieci, którym w pracach będą pomagać rodzice (a które nie ukończyły 18 roku życia) przewidzieliśmy kategorię rodzinną. W innym przypadku prace muszą być wykonane samodzielnie – przypomina Małgorzata Szczygielska, dyrektor raciborskiej biblioteki.
Prace konkursowe wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia przyjmują filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz biblioteki gminne powiatu raciborskiego do 22 marca 2016 r.
Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród nastąpi 7 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.
Regulamin oraz formularze zgłoszenia z oświadczeniem o przetwarzaniu danych osobowych dostępne na stronie www.biblrac.pl . Serdecznie zapraszamy do udziału!
publ. /ic/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







