
W poniedziałek 8 lutego br. w Opolu podpisane zostało porozumienie o współpracy między „Mechanikiem” a Wydziałem Mechanicznym Politechniki Opolskiej. Porozumienie zostało zawarte na okres 3 lat.
Ze strony uczelni porozumienie podpisali: Anna Czabak – dyrektor Działu Współpracy i Rozwoju Politechniki Opolskiej oraz dr hab. inż. Krystian Czernek – prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Mechanicznego. CKZiU nr 2 „Mechanik” reprezentowali: Sławomir Janowski – dyrektor Centrum, Marek Chrobok – wicedyrektor ds. dydaktycznych oraz Mirosław Uliczka – wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego i jeden z głównych inicjatorów porozumienia.
Ważną rolę w jego podpisaniu odegrał również absolwent „Mechanika”, a obecnie pracownik naukowy Politechniki Opolskiej, dr inż. Krzysztof Żak.

W ramach tego porozumienia Wydział Mechaniczny PO objął patronatem klasy kształcące w zawodzie technik mechanik naszej szkoły. Celem niniejszego patronatu jest sprawowanie przez Wydział Mechaniczny opieki naukowo – dydaktycznej nad wspomnianymi klasami poprzez wspólne inicjatywy edukacyjne. Porozumienie zostało zawarte na okres 3 lat.
Podpisanie porozumienia pozwala na poszerzenie oferty „Mechanika” adresowanej do obecnych i przyszłych uczniów. Umowa patronacka przewiduje m.in. możliwość udziału młodzieży „Mechanika” w zajęciach na Politechnice oraz prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni na terenie szkoły. Planowane są także wspólne działania edukacyjne.
Mamy nadzieję, że to porozumienie przyczyni się do większego zainteresowania kształceniem w zawodzie technik mechanik. Chcemy także, by było ono zapowiedzią podpisania podobnych porozumień z zakładami pracy.
CKZiU Nr 2 w Raciborzu
publ. /ic/




![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



