
W piątek w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Bus & Truck". W akcji brała również udział raciborska drogówka, która skontrolowała 49 kierujących.

Raciborscy policjanci w piątek prowadzili działania pod nazwą "Bus & Truck". Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia pozostałych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych. Stróże prawa skontrolowali 49 kierujących w tym 4 autobusy i 36 samochodów ciężarowych. W trakcie działań policjanci drogówki ujawnili 17 naruszeń stanu technicznego pojazdów. Ponadto funkcjonariusze nałożyli 28 mandatów karnych, a 9 kierowców pouczyli. Ujawniony został 1 nietrzeźwy kierowca.
publ. /ps/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











![„Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji [ZDJĘCIA] „Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-brzezie.jpg)

