
II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu zorganizowało po raz V Konkurs Matematycznego Pogranicza Śląsko-Opolskiego pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. W rozgrywkach wzięło udział 12 szkół. Fotorelacja.
12 kwietnia, w murach raciborskiego II LO zorganizowano po raz V Konkurs Matematyczny Pogranicza Śląsko-Opolskiego pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. W rozgrywkach wzięły udział szkoły licealne oraz techniczne. Konkurs podzielony był na dwie części – pracę grupową oraz indywidualną.
Dwudziestu uczestników otrzymało nagrody rzeczowe. Wyniki przedstawiają się następująco.
Kategoria liceów ogólnokształcących
1. I LO w Wodzisławiu Śląskim
2. I LO w Raciborzu
3. I LO w Głubczycach
4. II LO w Kędzierzynie – Koźlu
5. II LO w Raciborzu
Kategoria techników
1. Technikum Ekonomiczne Głubczyce
2. Zespół Szkół nr 3 w Kędzierzynie – Koźlu
3. Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu
4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie – Koźlu.
Najlepsza drużyna zdobyła 80 punktów. Większość drużyn uzyskała co najmniej połowę możliwych do zdobycia punktów.
/jk/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




.jpg)


