Primator Opawy z wizytą w Raciborzu

2

Radim Krupala, nowy primator (prezydent) zaprzyjaźnionego czeskiego miasta, był m.in. zainteresowany rozwojem raciborskiej strefy ekonomicznej.

 

- reklama -

 

 

Współpraca transgraniczna to ważne doświadczenie dla miasta, które leży na pograniczu. Racibórz od czeskiej granicy dzieli kilka kilometrów i dlatego staramy się by nasze relacje z leżącą po sąsiedzku Opawą, były jak najlepsze. To o tyle istotne, że nasi czescy przyjaciele coraz częściej na większe zakupy przyjeżdżają właśnie do nas i to w naszych sklepach zostawiają swoje pieniądze. Z partnerami czeskimi również różnego rodzaju projekty finansowane ze środków europejskich.

Dlatego w ubiegłym tygodniu Prezydent Miasta Mirosław Lenk gościł u siebie nowego Primatora Opawy – Radima Krupalę. Podczas spotkania prezydenci poruszali przede wszystkim sprawy związane ze współpracą gospodarczą, a także współnego aplikowania z funduszy transgranicznych na projekty miejskie. Prezydent Krupala pytał również o doświadczenia Raciborza ze specjalną Katowicką Strefą Ekonomiczną. Primator Opawy wraz z prezydentem Lenkiem wizytowali także Szkołę Mistrzostwa Sportowego, zwiedzili Muzeum, RCK, Zamek Piastowski i Aquapark – (Opawa jest zainteresowana budową takiego obiektu).

 

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Ark

    Oj Panie Radimie Krupala. Złego nauczyciela sobie Pan wybrał! Przecież lenk to ani nauczyciel, ani dobry gospodarz. To zwykły NIEUDACZNIK

  2. Prezydent Raciborza wymienił się gadżetami z prezydentem Opawy! Brawo! To się nazywa „koponiak w przedsiębiorczość oraz gospodarkę”! Pewnie jaki pendrajw się trafił albo może i kubek z nadrukiem. WOW

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here