Racibórz świętował urodziny Jana Pawła II

3

W niedzielę 22 maja na dziedzińcu Zamku Piastowskiego zaprezentowano wystawę plenerową dużych fotogramów autorstwa Adama Bujaka pt. „Pielgrzymki polskie”. ZDJĘCIA

Z kolei na scenie plenerowej odbył się koncert okolicznościowy zespołu wokalnego Miraż z Młodzieżowego Domu Kultury,  program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu. Niezwykłą ciekawostką był też konkurs wiedzy o pontyfikacie Jana Pawła II. Dodatkowo można było nabyć wydawnictwa tematyczne i wadowickie kremówki, a także otrzymać stempel okolicznościowy.  Patronat nad wydarzeniem objął starosta raciborski Ryszard Winiarski.

- reklama -

 

 

 

 

 

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Może bardziej właściwym tytułem artykułu byłby: „Katolicy raciborscy świętowali…”. Jak na razie żyjemy w państwie świeckim. I, na szczęście dla niewierzących, za państwem laickim, z zachowaniem praw wszelkich wyznań, ostatnio optował papież. Chwała mu za to…

  2. Drogi Panie ateisto.Twoje uwagi w sprawie tytułu tego artykułu są słuszne.jeżeli dotyczą stylistyki. Oczywiście Racibórz to nazwa całego miasta. Jednak szkoda , iż Pan zapomniał, iż Papież św. Jan Paweł II jest szanowany i mile wspominany również przez innowierców a także ateistów. Co ttu Panu przeszkadza?

  3. Szanowna Pani,
    Nie sądzę, że JPII jest tak szanowany jak Pani to ocenia. Mimo Jego wyraźnej prośby, przed prawie każdą Waszą świątynią stoją mniej lub bardziej koszmarne podobizny papieża. Mimo Jego żądania o niepublikowaniu prywatnej korespondencji kard. Dziwisz jednak to zrobił. Sami nie szanujecie Jego próśb a Pani mówi mi, że ja Jego nie szanuję? Dlatego, że nie życzę sobie aby Wasz kościół mieszał się w sprawy państwa? iDrzazgę w oku bliźniego widzicie a belki we własnym nie dostrzegacie….

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here