Mundurowi na spotkaniu w Hostelu dla Ofiar Przemocy Domowej

0

Hostel dla Ofiar Przemocy Domowej w Raciborzu to szczególne miejsce, w którym kobiety dotknięte przemocą znajdują spokój i schronienie. To również miejsce gdzie kobiety wraz ze swoimi pociechami są bezpieczne.

25 maja w raciborskim Hostel dla Ofiar Przemocy Domowe w trosce o życie i zdrowie kobiet odbyło się szkolenie z zakresu uprawnień jakie posiadają poszkodowane przemocą kobiety. Z inicjatywy policji i prokuratury w Raciborzu przedstawiciele obu instytucji spotkali się z pensjonariuszkami domu.

- reklama -

 

 

 

W czasie prelekcji Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu mł. insp. Łukasz Krebs wraz z Prokuratorem Rejonowym Danutą Kozakiewicz omówili prawa przysługujące osobom doświadczającym traumatycznych przeżyć związanych z przemocą w rodzinie. Podczas pogadanki przedstawiciele prawa również wysłuchali wiele tragicznych historii z życia obecnych na spotkaniu kobiet, które, doświadczając w swoim życiu wielu traumatycznych przeżyć, skierowane zostały do raciborskiego hostelu. To właśnie dzięki tym instytucjom poszkodowane kobiety zostały wyrwane z rąk zła i obecnie mogą żyć w spokoju nie martwiąc się co będzie gdy do domu wróci pijany mąż, konkubent, partner życiowy.

 

 

publ. /jk/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here