Biblioteka zaprasza na recital Kuby Michalskiego

0

Na zbliżający się koniec roku szkolnego i początek wakacji, raciborska biblioteka proponuje swoim czytelnikom wyjątkową, bo śpiewaną powtórkę z kanonu polskiej poezji.

Na program „ACH-POEZJA” składają się znane wiersze wielkich polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego, m.in.: „Pieśń” Kochanowskiego, „Lilije” Mickiewicza, „Moja piosenka” Norwida, "Deszcz jesienny" Staffa, "Lokomotywa" Tuwima, „Dziewczyna” Leśmiana, "Anioł Pański" Przerwy-Tetmajera czy „Skumbrie w tomacie” Gałczyńskiego. Wiersze poważne i humorystyczne, liryczne i patetyczne, patriotyczne i miłosne, czyli to, co najpiękniejsze w polskiej literaturze, we wszystkich jej barwach i odcieniach.

- reklama -

 

 

 

 

Kuba Michalski – autor, kompozytor, wokalista i gitarzysta; współtwórca zespołu „Cotton Cat”. W roku 2011 wydał płytę „Podróż”, na której zamieścił własne kompozycje do wierszy m.in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza i Baudelaire’a. Raciborskiej publiczności znany z interpretacji piosenek Kaczmarskiego i Cohena. Koncert odbędzie się w piątek 17 czerwca o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

 

publ. /j/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here