
W szkółce kontenerowej w Nędzy odbędzie się sesja terenowa drugiej międzynarodowej konferencji dotyczącej tematyki odnawiania lasu. Przyjedzie około 60 leśników i naukowców z całej Europy.
W dniach, dd 27 do 29 czerwca odbywać się będzie międzynarodowa konferencja pt. „Reforestation Challenges – Opportunities for sustainable development in a degraded forestry environment". Poruszone będą kwestie odnawiania lasu oraz zalesiania terenów nieleśnych, takich jak grunty porolne, hałdy itp. Organizatorem koferencji jest Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
W spotkaniu wezmą udział naukowcy z zagranicy, m.in. z Austrii, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, liczne grono naukowców z Polski oraz leśnicy prawie ze wszystkich regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych, zajmujący się na co dzień hodowlą lasu. – Pierwsze dwa dni, sesja referatowa i posterowa, podczas których prezentowane będą wyniki badań i obserwacji, odbędą się w Krakowie. Natomiast trzeci dzień przeznaczony jest na sesję terenową, która odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie – informuje gmina.
– Goście zwiedzą szkółkę kontenerową w Nędzy, gdzie będą mieli okazję przyjrzeć się problemom związanym z produkcją sadzonek w kontenerach oraz efektom stosowania sztucznej mikoryzacji sadzonek – wyjaśnia Maria Bajsarowicz, zastępca kierownika szkółki.
Fot. Gmina Nędza
/j/





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)





