Dodatkowe pociągi i darmowe przejazdy z okazji ŚDM

0

Z okazji Światowych Dni Młodzieży Koleje Śląskie przygotowały dodatkowe pociągi. W czwartek wszyscy podróżni będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów, a na trasie Racibórz-Chałupki będzie kursować ZKA.

- reklama -

Koleje Śląskie z okazji Światowych Dni Młodzieży uruchomią 59 dodatkowych pociągów. Zaplanowano również nocne połączenia. W sumie przewoźnik zamierza przewieźć ponad 45 tys. pielgrzymów.

W czwartek 28 lipca, kiedy na Jasnej Górze zawita papież Franciszek, wszyscy podróżni będą mogli bezpłatnie kursować pociągami KŚ po całym województwie śląskim oraz na odcinku Katowice-Oświęcim – nie będą wymagane bilety ani identyfikatory. Zaplanowano także wzmocnienie składów regularnie kursujących do i z Częstochowy oraz uruchomienie 25 dodatkowych połączeń, które dowiozą pielgrzymów na jasnogórską poranną mszę i umożliwią powrót z niej w kierunku południowym (m.in. do Zawiercia, Myszkowa, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca, Katowic) i południowo-zachodnim (m.in. do Lublińca, Tarnowskich Gór, Bytomia, Katowic).

Skutki odczują podróżujący na mniej popularnych liniach, gdzie pociągi zostaną zastąpione Zastępczą Komunikacją Autobusową. W naszym regionie będzie to miało miejsce na trasie Racibórz-Bohumin (odjazd o godz. 13.40), Racibórz-Chałupki (15.26, 16.25) i Chałupki-Racibórz (14.36, 16.07). Autobusy będą kursowały również z Rybnika do Bielska-Białej (6.51, 9.41, 15.39), z Bielska-Białej do Rybnika (4.50, 13.50) i z Czechowic-Dziedzic do Rybnika (8.09).

Wszystkie szczegóły dotyczące udziału Kolei Śląskich w Światowych Dniach Młodzieży można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika w specjalnej zakładce poświęconej temu wydarzeniu. Informacji udziela również Infolinia Kolei Śląskich dostępna przez 24 godziny na dobę.

 

koleje śląskie

Koleje Śląskie
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here