
Na początku września na zamkowym dziedzińcu odbędzie się festiwal kulinarny. Do Raciborza przyjadą food trucki, czyli mobilne bary, które zaserwują potrawy z czterech stron świata.
3 i 4 września na dziedzińcu Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się festiwal kulinarny – zlot food trucków. – Tego w Raciborzu jeszcze nie było! Zapraszamy na zamkowy dziedziniec wszystkich smakoszy burgerów i nie tylko – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.
Na przybyłych czekają nas dwa dni świetnej zabawy i kulinariów. Mobilne kuchnie zaserwują potrawy z czterech stron świata. Biorące udział w zlocie food trucki będą się charakteryzowały różnorodnością menu. Całość doprawiona dobrą muzyką i atrakcjami dla całych rodzin. Podczas pierwszej edycji będą aż trzy strefy: strefa food truck od 15 do 20 samochodów, strefa dj i strefa chillout (z kącikiem i atrakcjami dla najmłodszych). Zloty food trucków to festiwale ulicznego jedzenia, podczas których zawsze można zjeść coś dobrego. Więcej szczegółów już wkrótce.

Zamek Piastowski
oprac. /kp/




![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)

![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)



![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






