
Celem konkursu jest promocja Raciborza poprzez literackie przedstawienie miasta oraz popularyzacja czytelnictwa i wzrost zainteresowania kulturą i literaturą.
W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowana zostanie praca napisana prozą (nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu), zawierająca intrygę kryminalną lub sensacyjną zlokalizowaną w Raciborzu. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Szczegółowy regulamin dostępny na stronie internetowej biblioteki.

oprac. /j/






![Tancerze Skazy z medalami na ogólnopolskich zawodach w Rybniku-Niedobczycach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)

![Raciborzanie na podium międzynarodowego turnieju iaido w Czechach [ZDJĘCIA] Raciborzanie na podium międzynarodowego turnieju iaido w Czechach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/iaido-butokukan-raciborz.jpg)




![Fantastyczny Dzień Dziecka w raciborskiej bibliotece. Deszcz nie przeszkodził zabawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dzien-dziecka-biblioteka.jpg)
![Czytanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-ocice.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






![Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Dzień Dziecka na Długiej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-dziecka-na-dlugiej.jpg)