Płatne parkowanie w soboty w Raciborzu tylko do końca roku?

0

Sobota powinna być traktowana jak dni ustawowo wolne od pracy – orzekł NSA, wobec czego rada miasta musi zmienić obowiązującą w Raciborzu od 2004 roku uchwałę dopuszczającą pobieranie opłat za parkowanie.

- reklama -

 

Pod konsultacje społeczne trafił projekt uchwały rady miasta zmieniający uchwałę z 2004 roku w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych oraz ustalenia wysokości stawek opłat i określenia sposobu ich pobierania. Pojawi się w niej następujący zapis: Opłaty za parkowanie samochodów w strefie płatnego parkowania pobierane będą w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do 17:00.

Stanie się tak dlatego, iż Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem wydanym w dniu 26 kwietnia 2016 r. orzekł, że sobota powinna być traktowana na równi z dniami ustawowo wolnymi od pracy w rozumieniu art. 57 § 4 Kodeksu postępowania administracyjnego Stąd też w ocenie NSA brak jest podstaw do ustalenia opłat za parkowanie w soboty w strefie płatnego parkowania.

 

Zgodnie z zapisem uchwały, zmiany mają wejść w życie od 2 stycznia 2017 roku

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here