
W sobotę w Raciborskim Centrum Kultury można było podziwiać taneczne umiejętności zespołu Skaza. Grupa świętuje w tym roku pięciolecie działalności. Zobacz fotorelację.
Dziś w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się Gala Zespołu Tanecznego Skaza. Podsumowano tym samym sezon artystyczny 2015/2016 i świętowano jubileusz pięciu lat działalności. W niedzielę Skaza wystąpi ponownie. Początek o godz. 17:00. Wstęp kosztuje 5 zł.
Zobacz zdjęcia z Wielka gala taneczna. Skaza zatańczyła w RCK
Zespół Taneczny Skaza z Raciborza został założony we wrześniu 2011 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Instruktorem, choreografem i opiekunem zespołu od początku istnienia jest Manuela Krzykała, którą wspiera tancerz i instruktor Denis Chory. Grupa obecnie składa się z 17 grup, w których tańczy około 250 tancerzy od 4. do 50. roku życia. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach i turniejach tanecznych.

Zobacz zdjęcia z Wielka gala taneczna. Skaza zatańczyła w RCK
/kp/




![Raciborska biblioteka uhonorowała najbardziej aktywnych czytelników i rodziców [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/czytelnik-roku.jpg)

![Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP [ZDJĘCIA] Racibórz znów pokazał wielkie serce. 34. Finał WOŚP](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-2026-raciborz.jpg)
![Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia Śląska zapisana w losach jednej rodziny. Spotkanie z Łukaszem Schubertem w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Lukasz-Schubert.jpg)




![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





