Dożynki miejskie 2016: Święto plonów w Studziennej

0

Niedziela w Studziennej upłynęła na wspólnym świętowaniu dożynek miejskich. Po barwnym korowodzie przyszedł czas na przekazanie chleba i występy. Zobacz zdjęcia.

- reklama -

Tegorocznym gospodarzem raciborskich miejskich dożynek jest Studzienna. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Krzyża Świętego, po czym na boisko wyruszył korowód. Można było zobaczyć zarówno nowoczesny, jak i starszy sprzęt rolniczy, w tym snopowiązałkę z 1925 roku. Mieszkańcom raciborskich dzielnic nie zabrakło fantazji – zaprezentowała się szkoła 60+, Teletubisie, klub fitness czy dożynkowy salon kosmetyczny. Po przemarszu starostowie dożynek, Małgorzata Gurk i Konrad Stroka, przekazali chleb prezydentowi Mirosławowi Lenkowi. Później przyszedł czas na część artystyczną, podczas której wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studziennej oraz Zespół Pieśni i Tańca Tysmeniczanka z miasta partnerskiego Raciborza, Tysmenicy na Ukrainie. W programie znalazły się również pokaz grupy Street Workout Racibórz, występ iluzjonisty Karela Kriża i biesiada śląska z Mirkiem Jędrowskim.

 

dożynki miejskie racibórz studzienna 2016

 

dożynki miejskie racibórz studzienna 2016

Zobacz zdjęcia z Dożynki miejskie 2016: Święto plonów w Studziennej – korowód

 

dożynki miejskie racibórz studzienna 2016
Zobacz zdjęcia z Dożynki miejskie 2016: Święto plonów w Studziennej – przekazanie chleba i występy przedszkolaków i uczniów

 

/kp/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here