
W ubiegłym tygodniu w Hradcu Králové odbyło się posiedzenie Polsko-Czeskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Wziął w nim udział prezydent Raciborza Mirosław Lenk.
W dniach 20-21 września w czeskiej miejscowości Hradec Králové odbyło się odbyło się XXII posiedzenie Polsko-Czeskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Jest to ważne forum budowania partnerskich stosunków z Czechami. Uczestniczył w nim prezydent Raciborza Mirosław Lenk, reprezentując Euroregion Silesia jako Prezes Zarządu.
W ramach Komisji funkcjonuje siedem grup roboczych: ds. gospodarki, handlu i infrastruktury transportowej, ds. migracji siły roboczej i ubezpieczeń społecznych, ds. przeciwdziałania katastrofom, awariom i klęskom żywiołowym oraz zwalczania ich skutków, ds. rozwoju regionu pogranicza i programów wspierających, ds. ochrony środowiska, ds. ochrony zdrowia i ds. współpracy euroregionalnej.
Członkami grupy roboczej ds. współpracy euroregionalnej jest sześć Euroregionów pogranicza polsko-czeskiego (Nysa, Glacensis, Pradziad, Silesia, Śląsk Cieszyński i Beskidy). Grupie po stronie polskiej przewodniczy Euroregion Silesia, stronę czeską reprezentuje Euroregion Glacensis. W trakcie posiedzenia sprawozdanie z prac grupy roboczej ds. współpracy euroregionalnej przedstawiła Daria Kardaczyńska – Dyrektor Sekretariatu Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry – polskiej części Euroregionu Silesia.
Podczas posiedzenia ustalone zostały priorytety współpracy na rok 2017 oraz przyszłe zadania grup roboczych działających w ramach Komisji.

UM Racibórz
oprac. /kp/





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








