
Na Zamku Piastowskim podsumowano I Festiwal Multidyscyplinarny Racibórz 2016. Organizatorami festiwalu byli Młodzieżowy Dom Kultury i Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku.
Patronat honorowy objął starosta raciborski – Ryszard Winiarski. Podczas imprezy odbył się pokaz filmów w reżyserii Kamila Staszczyszyna oraz Bartłomieja Starzaka, przygotowanych przez laureatów festiwalu oraz nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze „Selfie” i otwarcie galerii nagrodzonych prac. Były także występy artystyczne laureatów i wychowanków MDK.
I Festiwal Multidyscyplinarny Racibórz 2016. Zobacz więcej zdjęć >>
Prace nagrodzone w Festiwalu Multidyscyplinarnym Racibórz 2016
Grand Prix:
– Zuzanna Sczyrba G1 Racibórz
Kategoria wiekowa gimnazjum:
– I miejsce Jakub Mazur (MOW Rudy)
– II miejsce Sara Stuchły (ZSO Krzyżanowice)
– Wyróżnienie Klaudia Krupa (ZSO Krzyżanowice)
– Wyróżnienie Julia Herok (MDK Racibórz)
Kategoria wiekowa ponadgimnazjalne:
– I miejsce Sandra Kuczaty (CKZiU 1 Racibórz)
– II miejsce Karolina Jaskóła (LP Racibórz)
– III miejsce Daria Bielecka (ZSET Gliwice)
– Wyróżnienie Oliwia Szymkiewicz (LP Racibórz)
– Wyróżnienie Przemek Pokwicki (LP Racibórz)
Dopuszczenie do wystawy:
– Paulina Lasak (ZSO Krzyżanowice)
– Julia Pietraszko (CKZiU 1 Racibórz)
– Łukasz Sbeczka (ZSO Krzyżanowice)
– Zuzanna Walesiewicz (LP Racibórz)
– Wictoria Kotterba (ZSO Krzyżanowice)
– Mateusz Legeżyński (ZSO Racibórz)
– Dorota Maciaszek (ZSO Racibórz)
– Klaudia Przybycin (ZSET Gliwice)
oprac. /j/





![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)






![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![VII Raciborski Festiwal Gamingowy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/festiwal-gamingowy.jpg)
![Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal Średniowieczny na raciborskim zamku [ZDJĘCIA] Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal średniowieczny na raciborskim zamku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/festiwal-sredniowieczny-zamek-raciborz.jpg)
![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)
![Nowy most na Odrze coraz bliżej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/most-grzegorzowice-ciechowice.jpg)
