„Klub przyjazny seniorom” ruszy w listopadzie

Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu działalność rozpocznie w Raciborzu klub dla seniorów. „Klub przyjazny seniorom” będzie miał siedzibę w kamienicy przy ulicy Staszica.

- reklama -

Przypomnijmy, na prowadzenie klubu o pełnej nazwie „Klub przyjazny seniorom” raciborski urząd przeznaczył 55 tys. zł. Najlepszą ofertę (zdobyli najwięcej punktów) na prowadzenie klubu przedstawili wspólnie Śląski Uniwersytet III Wieku oraz Polski Związek Emerytów i Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Raciborzu.

 

 

Klub dla seniorów Racibórz

 

„Klub przyjazny seniorom” ma być miejscem spotkań starszych ludzi z Raciborza, podczas których będą mogli wspólnie spędzać czas, ale także nauczyć się nowych rzeczy. 

 

„Klub przyjazny seniorom” ma rozpocząć działalność w następnym miesiącu. „W listopadzie – prawdopodobnie – swoją działalność rozpocznie pierwszy w Raciborzu klub seniora. Klub poprowadzą wspólnie: Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów (oddział rejonowy w Raciborzu). W najbliższych dniach ma dojść do podpisania umowy na prowadzenie klubu.”

 

Siedziba klubu ma być w kamienicy przy ulicy Staszica. „Jest to wyremontowane, nowoczesne wnętrze z dwiema toaletami i wejściem dla osób niepełnosprawnych. Osobno, w niewielkim pomieszczeniu, znajdzie się kuchnia, gdzie będzie można zrobić kawę i herbatę.” „Pomieszczenie ma mniej więcej 80 m2 powierzchni. Na stałe zajęcia jest w stanie pomieścić do 30 osób. Przy dużych wydarzeniach spokojnie miejsce tutaj znajdzie 40 – 45 seniorów.”

 

Dotacja miejska zostanie przeznaczona m.in. na wyposażenie pomieszczenia, opłacenie wynajem i osoby, która będzie odpowiedzialna za prowadzenie klubu. W klubie ma nie zabraknąć na przykład kawiarenki internetowej. „Na początek jedno stanowisko z komputerem a w planach jest nawet telewizor, który posłuży za duży monitor, tak by seniorzy mogli na nim wszystko zobaczyć.”

 

 

Źródło: Powstaje pierwszy w Raciborzu klub dla seniorów, dziennikzachodni.pl

oprac. /j/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here