
W poniedziałek raciborscy policjanci prowadzili akcję „Trzeźwość”. Skontrolowano 240 kierowców, a u dwóch z nich stwierdzono obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.
Raciborska policja w kilkunastu punktach kontrolnych prowadziła w poniedziałek akcję „Trzeźwość”. W trakcie działań stróże prawa skontrolowali 240 osób. Dwie z nich były nietrzeźwe. W Rudyszwałdzie zatrzymano 42-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który w organizmie miał prawie jeden promil alkoholu. Policja ponownie apeluje do kierujących o rozsądek i wyobraźnię, aby po spożyciu alkoholu nie siadać za kierownicę.
KPP Racibórz
oprac. /kp/













![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League [ZDJĘCIA] Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)