
W najbliższą niedzielę w DK Strzecha odbędzie się spektakl na podstawie utworu Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”.
16 października o godz. 16:00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Pchła Szachrajka”, który odbędzie się w DK Strzecha przy ul. Londzina. Spektakl to sceniczna wariacja na temat kultowego tekstu Jana Brzechwy o tym samym tytule. W przedstawieniu wystąpi Aleksandra Tabor jako Pchełka oraz dwa urocze Karaluchy, w których wcielą się Grażynę Tabor i Mateusza Gola. Reżyserem spektaklu jest Dariusz Skibiński. Muzyka według wskazań Darka Skibińskiego odegrana będzie przez Kasię Klebbę i Pawła Palucha.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia na stronie www.rck.com.pl oraz w kasach RCK. Honorowane są karty Senior 60+ oraz Rodzina+.

RCK
oprac. /kp/













![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







