
Po tytule Geparda Biznesu i Centaura Polskiego Eksportu do Włoch Eko-Okna otrzymały nagrodę Orła Wprost. Jest ona przyznawani firmom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju gospodarki.
20 września w Piekarach Śląskich odbyła się gala wręczenia Orłów Wprost. Jest to nagroda dla firm, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju gospodarki w skali regionalnej i krajowej. W rankingu brano pod uwagę średni zysk netto w ciągu ostatnich trzech lat. Statuetkę otrzymała również firma Eko-Okna.
Prezes zarządu Mateusz Kłosek podkreśla, że mimo że wyróżnienia są miłym podsumowaniem codziennej pracy, największą motywację do działania dają klienci. – Wszystko co robimy, robimy z myślą o nich – mówi. Jedną z przyczyn, dla których statuetka powędrowała do firmy z Kornic, jest wysoki średni procentowy wzrost zysku netto. – Już kilka lat temu przyjęliśmy strategię 30% wzrostu. Dzięki zaangażowaniu pracowników, inwestycjom w park maszynowy, przychylności i profesjonalizmowi osób, z którymi współpracujemy udaje nam się osiągać ten cel – mówi Mateusz Kłosek.

oprac. /kp/
fot. Anna Lewandowska/Wprost





![„Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji [ZDJĘCIA] „Mapa Marzeń” w raciborskiej bibliotece. Kobiece warsztaty pełne inspiracji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-brzezie.jpg)
![Hip-hopowe formacje Skazy najlepsze na turnieju w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)
![Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/danuta-chlupowa.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







