Wielki Mike Stern & Dave Weckl Band zagrał w RCK

4

Wielki amerykański gitarzysta jazzowy Mike Stern zagrał w Raciborzu w ramach festiwalu PalmJazz. Wraz z zespołem dał koncert na najwyższym światowym poziomie przed pełną salą RCK. Obszerna galeria zdjęć>>

- reklama -

 

 

Gości przywitała dyrektor RCK, Joanna Maksym-Benczew, która w kilku zdaniach przybliżyła program pierwszego dnia raciborskiej odsłony festiwalu JazzPalm, jednego z najważniejszych przedsięwzięć okołojazzowych w Polsce.
Dziś usłyszałam pytanie: Jak to sie stało, że sławy takiego formatu przyjeżdzają do Raciborza? Odpowiedź jest prosta; to konsekwencja działań zmierzających do tego aby Raciborskie Cenrum Kultury było znane z dobrego poziomu, dla ktorego warto do nas przyjechać.

Marek Rapnicki dodał, że mimo deszczu wielu z przybyłych pokonało kilkadziesiąt kilometrów aby znaleźć się dziś w raciborzu na wyśmienitej uczcie muzycznej na najwyższym poziomie. Tej rangi, i tej sławy muzycy jazzowi gościli w tych murach trzykrotnie; Zbigniew Namysłowski Polska, Leszek Możdżer Polska i całkiem niedawno Richard Galliano – francuski kompozytor i multiinstrumentalista.
Mike Stern to żyjąca legenda, człowiek który grał niemal ze wszystkimi. Nawet jak na jazzmana jest to wszędobylstwo wyjątkowe. Swoją karierę zaczął od wspólpracy z Milesem Davisem w latach osiemdziesiątych. Potem wiele nazwisk po drodze. Jednak nie będziemy wymieniali sukcesów aby nie przedłużać, bowiem warto się nacieszyć tym, że Ci skromni wielcy ludzie są dziś w RCKu na tych deskach – dodał Rapnicki. 

 

 

 


Drugim artystą dziś na scenie, podobnej klasy muzukiem jest Dave Weckl, perkusista który jako dwudziestopięciolatek trafił do Chick Corea Electric Band, wspólpracował z wieloma artystami, w tym z Madonną czy Simon&Garfunkel.

 

Ponadto w zespole zagrali Bob Malach na saksofonach oraz Tom Kennedy na gitarze basowej.

 

Zobacz pełną galerię zdjęć z koncertu: Mike Stern & Dave Weckl Band w ramach PalmJazz.

Ireneusz Burek

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

4 KOMENTARZE

  1. Było zajebiście. To niesamowite, ze ktoś taki zagrał w Raciborzu.

  2. Why

    Yyy a dlaczego widownia jest cała pomarańczowa?

  3. do Why

    abyś sie mógł czegoś przyczepić

  4. Why

    To nie czepialstwo tylko chciałbym zrozumieć sytuację. Po co dawać zdjęcia które są całe pomarańczowe? Wygląda to tak jakby fotograf nie mógł sobie poradzić z warunkami na koncercie. Dlatego brawa dla tego pana 😂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here