Wernisaż wystawy „Kłaniając się wiśni” Mariusza Szmerdta

0

W Galerii Obok przy ul. Długiej odbędzie się 9 grudnia o godz. 18:00 wernisaż wystawy „Kłaniając się wiśni” Mariusza Szmerdta, artysty zajmującego się tradycyjnym malarstwem tuszem (suiboku-ga, sumi-e).

- reklama -

Jego malarstwo to połączenie tradycyjnego ducha Japonii oraz japońskiej filozofii malowania z pasją i energią człowieka zachodu. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Chińskiej Kaligrafii i Malarstwa Tuszem (International Chinese Calligraphy & Ink Painting Artist Society) z siedzibą w Tokyo. Od 2014 członek amerykańskiego stowarzyszenia artystów malarstwa tuszem. Wystawiający swoje prace na wystawach i galeriach tak w Polsce jak i za granicą, min. Francja, Holandia, USA, Chiny, Japonia…

 

 

Galeria Obok

 

 

Autor artykułów i wykładów na temat historii malarstwa japońskiego, prowadzący również warsztaty gdzie wprowadza zainteresowanych w tajniki sumi-e. Ilustrator książek o sztukach walki, gier, itp. Współtwórca i współzałożyciel wraz z japońskim kaligrafem i pisarzem Ponte Ryuruui, profesjonalnej internetowej strony Ink-Treasures, gdzie można dowiedzieć się wiele na temat sumi-e i kaligrafii. Wstęp wolny.

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here