Yeti pomoże w pracy raciborskiej policji

auto policja

Skoda Yeti to już drugi po Volkswagenie T6 samochód, który w tym roku przekazany został do użytkowania Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu.

- reklama -

Radiowozy zostały zakupione w drodze przetargu, przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Do jednostek Policji w całym kraju trafiło łącznie 100 volkswagenów T6 z dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 KM. Koszt jednego pojazdu, przystosowanego już do służby w Policji to 165 tysięcy złotych. Środki na ich zakup przekazane zostały przez Komendę Główną Policji.

Z jednego z nich korzystają już raciborscy mundurowi, a dokładniej policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego. Furgonem może podróżować 5 policjantów oraz 2 osoby zatrzymane. Skoda Yeti wyposażona jest w sygnalizację świetlno-dźwiękową i nowoczesne, cyfrowe środki łączności. Nowy samochód służbowy trafił do policjantów z Raciborza, aby wspomagać  ich podczas codziennej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Skoda będzie służyła policjantom z zespołu patrolowo-interwencyjnego do patrolowania Raciborza jak i całego powiatu raciborskiego.

Nowe samochody z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w całym powiecie raciborskim. Sprawny pojazd to szansa, by policjanci szybciej dojechali na miejsce zdarzenia i skuteczniej zareagowali na zgłaszane przestępstwa.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here