Raciborskie Centrum Kultury poleca… spektakl z Magdą Walach

Magda Walach

Wśród propozycji również film „Brzdąc” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie, balet „Jezioro Łabędzie”, Carrantuohill-Salake-Krosny.

28 stycznia godz. 17:00
RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Film „Brzdąc” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie
„Brzdąc” to jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina – reżysera i aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca – podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. W Kinie Przemko proponujemy ten wyjątkowy, niemy film z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie.

- reklama -

Czerwie RCK

Zespół Czerwie to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Wstęp wolny.

29 stycznia godz. 16:00
RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Jezioro łabędzie” w wykonaniu Artystycznej Szkoły Podstawowej im. P.J. Vejvanovskiego w Hlučínie

„Jezioro łabędzie” to najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego, a jednocześnie piękna baśń o walce dobra ze złem. Historia pięknej Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta. Książę Zygfryd zakochuje się w łabędziu, chce wyzwolić Odettę od zaklęcia i przywrócić ją do świata ludzi. Propozycja baletu to spektakl dla całej rodziny.
Bilety w cenie 5 zł. do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl
Honorowane karty „ SENIOR 6O +” oraz „RODZINA +”

11 lutego godz. 18:00
RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Najdroższy…” – spektakl komediowy
„Najdroższy…” – spektakl komediowy Teatru Bagatela z udziałem m.in. Magdy Walach i Urszuli Grabowskiej. Arcymistrz francuskiej lekkiej komedii, Francis Veber, znów wplątuje swego ulubionego bohatera w kłopoty. François Pignon, niezaradny życiowo pechowiec, stracił równocześnie pracę i żonę. Czy jeśli jest tak źle, to może być już tylko lepiej? Do czego doprowadzi seria nieoczekiwanych spotkań i zaskakujących zwrotów akcji? Zapraszamy na przezabawne i błyskotliwe dwie godziny w wybornym towarzystwie i najlepszym paryskim stylu! Reżyseria Giovanny Castellanos.

OBSADA:
Urszula Grabowska – Marie
Kaja Walden – Christine
MAGDALENA WALACH – Olga
Marcin Kobierski – Maurin
Marcel Wiercichowski/ Dariusz Starczewski – Pignon
Przemysław Branny – Toulouse
Sławomir Sośnierz – Jonville
Bilety w cenie 75 zł i 60 zł do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 2, tel. 32 412 32 45

18 lutego godz. 18:00
Sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)
DANCE AWAY – SALKEE, IRENEUSZ KROSNY, CARRANTUOHIL
Grupa CARRANTUOHILL
Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna), poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.
SALAKE
Widowisko ma na celu zaprezentowanie tradycyjnego tańca i stepu irlandzkiego oraz tańca nowoczesnego, tańczonego do żywej muzyki granej przez zespół Carrantuohill.
Lekkość i zwinność dziewcząt podczas nastrojowej łagodnej muzyki oraz niesamowity tupot stóp podczas dynamicznych utworów muzycznych sprawiają, że widzowie są zachwyceni umiejętnościami tancerzy i muzyków.
Ireneusz Krosny
Trudno jest przyznać człowiekowi, który całe swe artystyczne życie poświęcił teatrowi słowa, że bywa fenomen teatru, który to słowo pomija. To co robi Ireneusz Krosny to jest właśnie teatr, gdzie obserwuje człowieka z jego śmiesznością, chaplinowską naiwnością, absurdem. Zdarzenia kreowane przez aktora urastają do metafory świata.

Co łączy Carrantuohill-Salake-Krosny?

Jest to wydarzenie, gdzie nie pada za dużo słów a jest dużo śmiechu i radości. Wynika to z tańca, muzyki i ruchu. Każdy wymieniony podmiot artystyczny przenika na scenie, łącząc się ze sobą, dając tym samym wielką dawkę śmiechu. Inną łączącą nicią tych artystów jest to, że mogą z łatwością występować przed publicznością na całym świecie i tak też się dzieje. Przecież wszyscy lubimy się uśmiechać i być radosnym.
Bilety w cenie 40,- i 30,- do nabycia w kasach RCK oraz na stronach www.rck.com.pl, www.biletyna, www.kupbilecik.pl dla uczniów i studentów bilety w cenie 15 ,- ( balkony boczne)

Repertuar dostępny na stronie internetowej RCK 

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swój profil na Facebooku

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here