Grupa Bez Nazwy zagra w DK Strzecha

grupa bez nazwy raciborz
Grupa Bez Nazwy.

10 lutego Grupa Bez Nazwy da zimowy koncert.

10 lutego o godz. 19:00 w DK Strzecha odbędzie się koncert zimowy Grupy Bez Nazwy. W programie amerykańskie standardy piosenki zimowej i okołoświątecznej, a także kompozycje takich artystów jak Duke Ellington czy Ella Fitzgerald. Wstęp wolny.

- reklama -

Grupa Bez Nazwy powstała w 1970 roku w świetlicy Cukrowni Racibórz z inicjatywy kierownika tej placówki – Huberta Pacharzyny, a także M.Kempanowskiego i J. Tyszkiewicza. Pierwszy skład tworzyli: Jerzy Piecha (trąbka), Karol Psota (saksofon tenorowy), Leon Płachta (puzon), Mieczysław Kempanowski (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Antoni Kucznierz (aranżer, instrumenty klawiszowe, kier.zespołu) i Janusz Tyszkiewicz (perkusja). Później nastąpiła zmiana: Jerzy Michalak (gitara), Zbigniew Foryś (gitara basowa), Brunon Blucha (perkusja); Jan Szymków – trąbka i  Leon Płachta – puzon, Antoni Kucznierz – aranżer, instrumenty klawiszowe, kier.zespołu. W okresie działalności GRUPY BEZ NAZWY w Raciborskiem Domu Kultury na flecie grała Zuzanna Ontmann-Wieder, na klarnecie Tadeusz Ekert, na gitarze basowej Stefan Konopnicki, na perkusji Gotfryd Pekawa i na instrumentach klawiszowych Antoni Kucznierz. Po reaktywacji w DK „Strzecha” zespół tworzyli: Jan Szymków (trąbka), Jerzy Pistelok (saksofon tenorowy i klarnet), Jan Ploch (gitara), Janusz Guzik (gitara basowa), Marek Nowacki (perkusja) i Antoni Kucznierz (instrumenty klawiszowe).

Zespół w swojej historii nagrał kilka audycji w Radiu Opole, występował w TV Katowice, nagrał płytę jubileuszową, koncertował w kraju i za granicą w Czechach, Niemczech i na Słowacji.

W 2009 roku odeszli na zawsze Antoni Kucznierz i Jan Szymków, w 2010 roku Jerzy Pistelok, a w 2016 Jan Ploch.

Obecnie Grupa Bez Nazwy gra w składzie: Stefan Konopnicki – bas, Tadeusz Widota – perkusja, Jan Latka – klawisze , Anna Dawidów – flet poprzeczny, Artur Siedlaczek – klawisze, Krzysztof Fulneczek – gitara, Agnieszka Busuleanu-Jaksik – wokal. W repertuarze grupy znajdują się największe standardy jazzowe, zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here