Uczniowie SP 4 uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych [ZDJĘCIA]

SP 4

Razem z nauczycielem historii uczniowie SP nr 4 wzięli udział w wieczornicy zorganizowanej przez Gimnazjum nr 5. 

Włączając się w tegoroczne miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod hasłem „Przywrócona pamięci niezłomna, wyklęta Inka”, grupa uczniów z klas szóstych z nauczycielem historii D. Michalicką ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu w środowe popołudnie, 1 marca, już po raz kolejny wzięła udział w wieczornicy zorganizowanej przez Gimnazjum nr 5.

- reklama -

Wieczorek poetycki „Żołnierze Wyklęci” przygotowany przez uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 5, na który przybyli zaproszeni goście i grupy raciborskich gimnazjalistów, rozpoczął dyrektor Gimnazjum nr 5 Dariusz Malinowski od ogłoszenia wyników Miejskiego Konkursu wiedzy i krzyżówki „Żołnierze Niezłomni, Wyklęci”, w którym wzięli udział uczniowie raciborskich gimnazjów.

Zwycięzcy konkursu nagrody odbierali z rąk gościa honorowego p. Mariana Szlapańskego, żołnierza Armii Krajowej, członka Światowego Związku Żołnierzy AK. Wśród nagrodzonych laureatów znalazła się ponownie absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4, Weronika Zemła, obecnie uczennica kl. II z G5, która zajęła 1. miejsce w teście wiedzy o Żołnierzach Wyklętych (w ubiegłym roku zajęła 3. miejsce). Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów i dyrektora już po raz piąty, dla szóstoklasistów był okazją do zapoznania się z niełatwą kartą z dziejów historii Polski, uczczenia pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” oraz wysłuchania pięknych patriotycznych pieśni i wierszy.

/SP 4/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here