X Bieg bez Granic – przybywa chętnych zawodników

Racibórz: Bieg bez Granic

Z dnia na dzień zapełnia się lista osób, które chcą wystartować w majowej rywalizacji.

Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich. Z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno-sportowych dla jego mieszkańców. Jednym z nich jest na pewno kultowy Bieg bez Granic.

- reklama -

Choć już od lat pogoda nie rozpieszcza biegaczy, rokrocznie w zawodach startują setki osób. Wszyscy ci, którzy 3 maja chcą wystartować w X edycji Biegu bez Granic, powinni się pospieszyć – miejsc jest bowiem tylko 500, a już w tej chwili na liście startowej znajduje się ponad 400 chętnych (w tym ponad 300 już opłaconych zawodników).

Tegoroczna trasa biegu wiedzie następującymi ulicami: Wojska Polskiego, Nową (między fontannami a Placem Długosza), Piwną, Drzymały, Opawską do ronda na Placu Konstytucji 3 Maja, Warszawską, Wileńską i z powrotem na Wojska Polskiego. Każdy, kto w regulaminowym czasie ukończy bieg na 10 km, otrzyma trzecią z czterech części medalu projektu 4 Biegi Racibórz.

Oprócz biegu głównego (na 10 km) odbędzie się również marsz Nordic Walking, bieg Open 3,7 km i młodzieżowy na 3,7 km. Pamiątkowe medale otrzymają wszyscy, którzy ukończą wybrany dystans, ale do Grand Prix Raciborza zaliczają się tylko zawodnicy z biegu głównego (10 km).

O godzinie 14:30 wystartują osoby biorące udział w rywalizacji Nordic Walking i zawodów na 3,7 km. Bieg główny rozpocznie się o godz. 16:00. Meta i start ulokowane będą przy ul. Wojska Polskiego na wysokości SP 4.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

oprac. /k/
Na zdjęciu: Zawodnicy ubiegłorocznej edycji Biegu bez Granic.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here