DKK zaprasza na kolejne spotkania

DKK, Biblioteka Racibórz: Książka

„To ja, Malala” oraz „Czarnoksiężnik z Archipelagu” to książki, o których miłośnicy literatury będą mieli okazję porozmawiać jeszcze w marcu.

23 marca, czytelnicy będą mogli podyskutować na temat książki „To ja, Malala”, opowiadającej historię pakistańskiej dziewczyny, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji. „To ja, Malala” Malali Yousafazi i Christiny Lamb to opowieść o rodzinie dotkniętej piętnem terroryzmu, o ojcu, który zaszczepił w córce zamiłowanie do wiedzy i o rodzicach, którzy w społeczeństwie stawiającym na pierwszym miejscu synów, nade wszystko ukochali swoją córkę…

- reklama -

Początek spotkania, które będzie okazją do dyskusji na temat sytuacji kobiet na świecie, na przykładzie uhonorowanej w 2014 roku Pokojową Nagrodą Nobla Malali, zaplanowano na godz. 16:30.

Z kolei z myślą o lubującej się w dziełach literackich młodzieży już 27 marca, podczas kolejnego spotkania DKK, porozmawiać będzie można na temat „Czarnoksiężnika z Archipelagu”, pierwszego tomu znakomitego cyklu Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin. „Czarnoksiężnik z Archipelagu” to opowieść o młodzieńcu z wymyślonej krainy, pobierającym nauki u mędrców, którzy posiedli kunszt czarnoksięski. To także opowieść o kształtowaniu się osobowości, wyzbywaniu się młodzieńczej pychy i dorastaniu do wewnętrznej harmonii i mądrości.

Początek spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży zaplanowano na godz. 16:00. Oba spotkania odbędą się w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here