X Bieg Bez Granic. Wygrał Sergii Rybak z Ukrainy [ZDJĘCIA]

0
X Bieg bez Granic
X Bieg bez Granic

Dziesiąta edycja Biegu Bez Granic przeszła do historii. W rywalizacji wzięło udział prawie 800 osób.

Bieg Bez Granic jest najstarszym raciborskim biegiem wchodzącym w skład cyklu 4Biegi Racibórz. Od dziesięciu lat przyciąga rzesze biegaczy. W tym roku w imprezie wzięło udział w sumie prawie 800 osób.

Zanim rozpoczął się bieg główny na 10 km, odbyła się rywalizacja młodzieży, miłośników nordic walking i bieg na 3,7 km. Wśród młodzieży najlepszy okazał się Patryk Grzegorzewicz z MKS-SMS Victoria Racibórz. Drugi był Filip Buch, również z Victorii. Trzecie miejsce zajął Damian Kuc z ZSOMS. Wśród dziewczyn bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Rębisz z Easy Run Racibórz. Druga była Natalia Dobrowolska, a trzecia Justyna Gamrotek. Zmagania w kategorii nordic walking wygrał Eugeniusz Gembala. Kolejne miejsca zajęli Piotr Fojcik i Stanisław Sitko. Wśród kobiet najlepsza okazała się Ewa Kościelniak. Na podium znalazły się także Gabriela Fojcik i Grażyna Szymik. Bieg na 3,7 km wygrał Piotr Raczek, drugi był Grzegorz Rogacz, trzeci Jan Baran. W kategorii kobiet jako pierwsza na mecie znalazła się Oliwia Warzecha. Drugą lokatę zajęła Victoria Wachowska, trzecią Julia Dąbrowska.

- reklama -

W biegu głównym wystartowało 679 zawodników. Jako pierwszy ukończył go Ukrainiec Sergii Rybak z LKB Rudnik z czasem 00:32:20. Drugie miejsce zajął Marcin Ciepłak z Chemika Rybnik (00:32:48). Trzeci był Szymon Waskin z MKS-MOS Płomień Sosnowiec (00:33:04). W kategorii kobiet najlepsza była Michalina Mendecka z MOSiR Łaziska Górne (00:38:19). Druga była Anna Szyjka z MKS-SMS Victoria Racibórz (00:40:10), trzecia Jadwiga Dybczyńska z LKS Pogórze (00:40:29).

Komplet wyników można znaleźć na stronie wyniki.datasport.pl/results2126.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here