Czas i miejsce. Wystawa FOTON-u w bibliotece

0
czas i miejsce wystawa foton galeria gawra raciborz biblioteka

W piątek swoje prace pokażą członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON.

5 maja o godz. 17:00 w Galerii Gawra w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się wernisaż wystawy członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON, inspirowanej klasyczną formą książki.

- reklama -

„Pisząc światłem”, autorzy fotografii próbują ująć w kadrze ulotność chwili, ślad przeszłości, osobiste refleksje i towarzyszące procesowi obserwacji zdumienie. Tworząc w czasach wszechobecnej wirtualnej rzeczywistości, odnoszą się z szacunkiem do słowa pisanego. Obrazem fotograficznym dowodzą prawdy zawartej w książce „Światło obrazu – uwagi o fotografii” Rolanda Barthesa: „To, co Fotografia powiela w nieskończoność, miało miejsce tylko jeden raz; powtarza więc mechanicznie to, co już nigdy nie będzie się mogło egzystencjalnie powtórzyć”. Wernisażowi będzie towarzyszyła dyskusja na temat formy prezentowanych prac oraz prezentacja filmu „Czas i miejsce”.

Spotkanie odbędzie się w ramach rozpoczynającego się właśnie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”.

czas i miejsce wystawa foton galeria gawra biblioteka raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here