TETRAEDR doceniony na festiwalu w Goleniowie [ZDJĘCIA]

 

Spektakl idealny”, „ Fantastyczny warsztat młodych aktorów”, „ Cudowna praca reżyserska”. Grupa Grażyny Tabor zajęła pierwsze miejsce podczas VII Festiwalu Młodości Teatralnej Łaknienia.

- reklama -

Zwycięstwo Teatrowi TETRAEDR w składzie: Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Oliwia Urbanowska, Łukasz Czogalik, Marcin Franaszek, Jakub Tabor i Radosław Wróbel. z Raciborskiego Centrum Kultury zagwarantował spektakl pt. „ Gwoli jakiejś tajemnicy” na podstawie ,,Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” Witolda Gombrowicza.  Jurorów VII Festiwalu Młodości Teatralnej Łaknienia, trwającego od 27 do 30 kwietnia w Goleniowie urzekł warsztat młodych aktorów, doceniono reżyserię, a spektakl obwołano m.in. „Idealnym”.  

Podczas festiwalu oprócz samych przedstawień konkursowych odbywały się także warsztaty wokalne i teatralne (prowadzone przez członków Teatru Brama) oraz omówienia poszczególnych spektakli.

Był to pierwszy festiwal, na którym teatr z Raciborskiego Centrum Kultury zaprezentował się ze spektaklem wg W. Gombrowicza, tym bardziej cieszy pozytywny odbiór oraz wygrana. W Goleniowie panowała wspaniała atmosfera, młodzież miała okazję integracji z ludźmi z całego kraju, zawiązała pozytywne relacje z aktorami innych teatrów, co może w przyszłości zaowocować współpracą i realizacja ciekawych projektów. Mimo sukcesu młodzi aktorzy nie zamierzają spocząć na laurach i już przygotowują się na kolejne festiwale, które odbędą się jeszcze w maju w Rybniku i Wadowicach.

 

oprc. /mh/

fot. RCK

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here